| Poppy a întrebat:

Buna,imi puteti spune la ce liceu poti face in Romania design vestimentar?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vei fi in clasa a 8-a (presupun ca nu esti pentru ca intrebi dupa alegerea optiunilor happy ) poti sa verifici brosura de admitere. Apare in mai in anul admiterii. In ea sunt trecute profilurile si specializarile si, probabil, vei gasi si aceasta specializare la anumite licee.

| Bogdanel97 a răspuns:

Salut. In mare parte la liceele de arte, ar trebui sa fie design-vestimentar. Dar ca sa fii sigur/sigura cauta si pe google.

| Crisuu11 a răspuns:

Buna! Poti urma un liceu cu profil in domeniul textile, ca mai apoi sa te specializezi urmand facultatea de textile de la Iasi sau Bucuresti.