| anda1998 a întrebat:

Am nevoie urgenta sa ma ajutati cu ceva! Am un caine, mama lui e Boxer, tatal lui nu stiu, deci e ceva la mijloc intre doua rase, dar frumoase. Problema este ca are 5 luni si nu i'am facut nici'un vaccin. Credeti ca exista vreo problema grava? sau aveti si voi caini nevaccinati? Va rog raspundeti urgent! Dau funda! big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| coolgirl_1217 a răspuns:

Pai si eu am un caine nevaccinat.Ideea este sa vezi sa nu aiba purici, dar ca sa previi asta pune-i totusi o zgarda antipureci...altceva nu stiu sa te duci la un medic sa ii faca un control a poate cine stie la orice caine e diferit. Sper ca te-am ajutat te pup.

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Foarte rau ca nu iºai facut nici un vaccin. In caz ca nu stiai exista zoonoze care se transmit de la animale la oameni!

Fugi rapid la veterinar si vaccineaza-l.
Trebuie sa aiba deja 3 vaccinuri, peste care tu ai sarit!
Spune-i veterinarului sa-l vaccineze corespunzator si data viitoare ocupa-te de aspectul asta cu mai multa responsabilitate.

Ti-ai luat caine nu jucarie de plus!

Iar referitor la caini nevaccinati : Nu, nu am caine nevaccinat si toate animalele pe care le-am avut au fost vaccinate corespunzator si deparazitate la timp. Pt ca tin atat la sanatatea lor cat si la a mea.
Iar meseria pe care o voi practica nuºmi permite sa fac erori in sensul asta.

| raluky4 a răspuns:

Il poti vaccina si mai tarziu, nu te panica.

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Si eu am un caine de 2 luni. E vaccinat... iar mamei lui i'am facut primul vaccin la 1 an, deci don't worry

| andreea_1536 a răspuns:

Vaccinarea este foarte importanta deoarece unele boli precum leptospiroza, babesioza s. a nu pot fi prevenite decat prin vaccinuri.Nu este nici o problema daca cainele nu a facut inca vaccinurile, se poate face unul cu mai multe valente.intreaba medicut veterinar

| iuandfto a răspuns:

Stiu ca am un caine la tara si bunici nu i-au facut nici un vaccin.

| coolgirl_1217 a răspuns:

Pai si eu am un caine nevaccinat.Ideea este sa vezi sa nu aiba purici, dar ca sa previi asta pune-i totusi o zgarda antipureci...altcv nu stiu sa te duci la un medic sa ii faca un control a poate cine stie la orice caine e diferit. Sper ca te-am ajutat te pup