| IoanaMariaIonescu a întrebat:

Buna. Am nevoie sa fac rost urgent, adică in 2 3 zile de 500 de lei. Ideea este ca eu nu am la cine sa apelez, tatăl meu nu mai este, mama la fel, iar bunicii nu au posibilitate. Este o situație urgentă, problema este ca am doar 18 ani. As dori bani împrumut, aveți cumva vreo idee?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Munca la gradini, sere si agricultura.
Se plateste foarte bine si este disponibila pentru toata lumea.

| IoanaMariaIonescu explică (pentru Violleta2022):

In zona mea, nu găsesc așa ceva, mai ales ca sunt clasa a 12-a și urmează sa am bac-ul. Mulțumesc frumos

| Violleta2022 a răspuns:

Mai poti apela la rude sau poti ruga bunicii sa se imprumute ei fiindca lumea nu le va da banii cu dobanda.

NU apela la camatari, ca-ti rup mana sau piciorul daca nu platesti in termenul lor, cu dobanda care aproape dubleaza suma imprumutata.

| IoanaMariaIonescu explică (pentru Violleta2022):

Am încercat sa apelez la majoritatea cunoștințelor, dar suma fiind maricica am fost refuzata

| Violleta2022 a răspuns (pentru IoanaMariaIonescu):

La ce iti trebuie suma aia?
Esti eleva de liceu, deci primesti alocatie si ajutor material de la stat, daca nu mai ai parinti.
Totusi, la ce-ti trebuie tie atatia bani?
Te-a amenintat cineva? Esti stransa cu usa de camatari, sau ciudati?

| IoanaMariaIonescu explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc lui Dumnezeu, nu e atât de grav. Stau in chirie, pentru ca liceul la care merg eu este departe, împreuna cu o colega. Din alocație și acel ajutor îmi plăteam chiria. Numai ca, din neatenție, când veneam de la țara, grabita, cu bagaje am pierdut suma respectiva de bani..Persoana la care stau nu accepta nici măcar întârzieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă la prieteni, cunoștiințe. Dacă ai.

| Alessandra1 a răspuns:

Pune la vanzare pe internet lucruri care nu iti mai trebuiesc