| Larisa96 a întrebat:

Am o cățelușa husky de o luna. Nu stiu ce hrana sa ii dau. Pot sa o las afara?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Poyi sa il lasi afara cat timp are o cusca sau un acoperis. Este rasa husky si rezista la frig.
Poti sa ii faci o cusca sau într-un garaj etc. sa stea acolo pe ceva moale

Cat despre mâncare mănâncă :
Mancare de caini (orice fel)
Resturile ramase de la mâncarea ta (oase etc.)
Si ce mănânci tu (înafara de fructe si legume dar sa stii ca altti caini mănâncă si fructe si legume)

Sper ca te-am ajutat!
Bafta cu câinele!

Funda? big grin

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Hrana de căini. Nu degeaba așa îi spune? Găsești în orice hypermarket, supermarket mâncare pentru câini. Orice câine adoră Pedigree și altele. Nu știu că nu dețin animale de companie.

| Rosenweiss a răspuns:

Bravo, te-ai si lasat convinsa de primul raspuns. In fine, vrei sa ai un caine sanatos? ar trebui sa fi dispusa sa faci o mica investitie. Pentru un caine de companie, mancarea de la masa ar trebui exclusa. Fara oase si alte prostii. Pedigree e varianta cea mai ieftina, dar nu si cea mai buna. Si la o luna vrei s-o lasi afara? fara mama ei? chit ca e husky, la o luna e mult prea mica sa ramana afara, nu are nici imunitate. Imi pare rau ca detii un husky (o rasa pretentioasa) si nu ai cunostintele de baza in ingrijirea cainelui. Probabil ca n-o s-o poti duce niciodata in lesa pe strada...
Oricum, ignora acest raspuns daca ai de gand sa o tii legata intr-un lant toata viata. Atunci nu are de ce sa te preocupe alimentatia ei sau viitoarele probleme comportamentale.