| Ramo137 a întrebat:

Cum sa ai grija de un husky?

l-am loat ieri, este fetita si ar 1 luna si 2 saptamani si doarme toata siua si face pipi peste tot.
sora mea de 9 ani o tine mereu in sus, nu stiu ce sa-i fac ca saraca Maya(catelusa) o sa se obisnuiasca asa...

Răspuns Câştigător
| Dolores09 a răspuns:

Husky sunt destul de greu de ingrijit, o sa-ti cam dea de furca. Bine acum cat e pui nu, dar sa vezi cand o sa creasca mare cata energie o sa aiba, de nu o sa mai stii cum sa o tii in frau.
Huski sunt caini de tras sanii asa ca sa nu te minunezi cand o sa o scapi din lesa... Da, acum o tii mult in brate dar mai tarziu nu o sa mai poti face asta. De mica sa o faci sa te asculte, ca apoi sa nu o pierzi o. o. Daca ai gradina si o tii in gradina vezi ca s-ar putea sa evadeze gen sa sape in pamant si sa iasa pe sub gard. laughing
Altceva: cand o sa-si schimbe blana, la fel o sa ai foarte mult de furca cu parul care o sa-i cada smocuri smocuri ca sa se regenereze.
Mult succes! si vezi ca de obicei cainii huski nu sunt foarte prietenosi cu oamenii, in special cu strainii... laughing

5 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Cauta aici rasa husky: http://www.animale.ro/forum/forumdisplay.php?f=140... fa-ti cont si intreaba pe forum, ei sunt specialisti;)sunt foarte multe de explicat si aici ii cam incomod asa ca mai bine intreaba pe forum;)vei primi multe raspunsuri, deoarece sunt foarte multi utilizatori care sunt amabili. sper ca te-am ajutat;)

| ExtraSakadat a răspuns:

Buna!
In primul rand fai un culcus undeva.Inainte sa se culce, joaca`te cu el ca sa doarma bustean. I`ai apa sau mancarea ca sa nu faca noaptea nevoile.Cand miorlaie noaptea, ori vrea sa`si faca nevoile, ori plange pentru ca ii este frica singur. Oricat te doare inima lasa`l sa planga. Dupa 2-3 zile se va obisnui sa doarma singur. Legat de mancare : mancare de catelusi, cioarba cu paine bine inmuiata sau in lapte.
Nevoile : Dai peste fund cand face pe covor sau asa. Fai un loc undeva sa`si faca nevoile. Poti lu`a o cutie de nisip si`l inveti acolo.Cand il vezi ca se pune sa faca il pui repede pe cutie sau unde si le face, iar daca o face il lauzi si il recompensezi.

Bafta!

| Diana_6668 a răspuns:

Iauzea la "claudine":"nu sunt prietenosi cu oamenii"rolling on the flooroh go on
sunt chiar cei mai prietenosi caini, se ataseaza de toti strainii!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| MichaelJosephJackson a răspuns:

Pai va trebuii sa ai rabdare sa o inveti sa faca unde trebuie, sa ii faci o alimentatie corecta si cat de curand sa te ocupi de dresaj. Iti urez succes cu Fetita:X lasa mi mesaj cu id ul tau, si eu am catel si stiu cam cum e putem vorbii pe YM, Un an nou plin de bucurie sanatate dragoste si bani, La multi ani!