| pinkroz a întrebat:

Am o catea pechineza si e insarcinata si nu prea mananca iar ce mananca vomita. ajuutor! urgent! Ce sa fac ce mancare sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Duo la veterinar sau pana atunci intreaba la farmacia veterinara dar mai bine cu veterinarul. Dar pana atunci ar trebui sa ii dai laptic(ii place si ajuta daca cumva a mancat ceva ce nu i-a cazut bine de afara...).Sa te bazezi pe mancaruri usoare,nu baga in ea multa carne,ii dai dar nu in exces(ar fi bine un pateut.),ai putea sa incerci cu niste bobite de ale lor(trebuie sa stii de ele).Ai putea sa ii dai pireu amestecat cu niste bucatele de carne micute sau de la mancarea voastra cu carne poate o faceti cu sos, dai din sos ei(NU daca e cu vin, condimente puternice sau picanterii)
Nu uita ii trebuie multa AFECTIUNE acum.Sa nu o tii in frig.
Mult succes cu ea! Eu iubesc mult animalele:am si eu cateluse si am trecut prin ce treci tu

3 răspunsuri:
| BodyFleci a răspuns:

E destul de normal sa mai vomite... Incerca sa ii dai mancare calda, nu-i da mancare de caini. Daca continua asa du-o la un veterinar.

| PaulaJy a răspuns:

Este mancare speciala pentru catele mofturoase si insarcinate la petshop. bafta!

| naruhina1030 a răspuns:

Du-o la veterinar