Întrebare recomandată | Elly94sweet a întrebat:

Buna :*! Am o catelusa cam de 2 luni jumate, care este scoasa la plimbare de cel putin 3 ori pe zi cam cate o ora 2, dar tot in casa face(fiind inca pui nu se poate abtine). Intrebarea mea este cu ce scot mirosul de pipi? Nu am covor, decat parchet laminat si gresie.Multumesc frumos :*:*.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cu otet speli bine locul ala.De 7-8 ori pe zi la varsta ei trebuie scoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ceva dragut care sa te ajute.mergi la cab ete veterinare unde vand si produse si cere spray special pentru caini(din acela care sa il ademeneasca sa faca in locul unde dai cu spary). Iar cainele tau va sti unde sa mearga fara sa ai batai de cap si asta pana se obisnuieste cu locul respectiv. Investitia e pana in 40 de lei. Succes.

| angrigore a răspuns:

Conform viotedy otetul e foarte bun, iar scosul mai des afara ar trebui sa incurajeze. Iti recomand scutecele initial sa faca pe scutec in casa pana la 4 luni si sa incepi usor usor sa ii arati ca afara trebuie sa isi faca nevoile...o scoti tu direct cand vezi ca vrea sa faca

| Elly94sweet explică (pentru angrigore):

Am luat 2 tipuri diferite de covorase din acelea pentru puii de caine. face oriunde dar nu pe alea laughing

| LunguSorin a răspuns:

Foloseşte Urine Off pentru câine.