| Jolley a întrebat:

Am o catelusa care a nascut aseara nu stiu de ce iau murit toti catei. Poate sa moara si ea fara ei.Adica din cauza laptelui pe care il are. Sunt foarte speriata ca o sa moara! Multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Din pacate, este posibil sa moara intr-o saptamana probabil, pentru ca laptele se va intarii in ea. Du-o de urgenta la veterinar si explica ce s-a intamplat, pentru ca trebuie sa-i dea o injectie cu ajutorul careia sa elimine laptele din corp. Dar cel mai important, fi alaturi de ea!
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Jolley explică (pentru XDarkAngel):

Pe injectie poata sa o faca si un incepator Am cateaua la tara si nu ced ca o sa ajung cu ea intr-o saptamana, Sau pot sa o cumpar

| AlexUnder200 a răspuns (pentru Jolley):

Oricum tot o sa aiba complicatii chiar daca i dai injectia la timp imi pale lau

| Jolley explică (pentru AlexUnder200):

Si ''complicati'' inseamna ca o sa moara crying

| XDarkAngel a răspuns (pentru Jolley):

Atunci cauta informatii despre ce poti face in acest caz. TPU nu este cel mai potrivit site, poti vorbi cu veterinari priceputi nu doar fata in fata, cauta si pe internet solutii sau intreaba veterinari online (dar daca par suspiciosi trebuie sa fi foarte atenta). Daca cunosti un veterinar sau un cabinet sau pe cineva priceput la animale suna si intreaba, sau roaga-i pe parintii tai sa te ajute sa rezolvi. Daca vrei sa-ti salvezi catelusa atunci incearca sa o duci la un consult cat de repede posibil!
Bafta!

12 răspunsuri:
| mariusQ a răspuns:

Duo la un veterinar sau intreaba pe cine experimentat deocamdata spera, nu uita ca speranta moare ultima.bafta.

| Mary24 a răspuns:

Pai.vecinii mei au avut o pisica asa si ei i sa intarit laptele si iau dat ceva injectii, dar din pacate a murit dar nu-ti fa griji du-te la veterinar ca iti explica acolo ce trebuie sa facihappy

| Jolley explică:

Multumesc la toti cei care si-au dat interesul la aceasta intrebare.

I-am luat o alifie si m-am rugat pentru ea, din fericire dar nu stiu cum, a mai nascut un catelus a doua zi, acum este bine si sanatoasa, va multumesc mult ca v-ati dat interesul sa raspundeti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pune-i urgent comprese reci pe mamele. Udă un prosop subțire cu apă rece, stoarce-l bine și pune-i-l. Din când în când mai udă-l și stoarce-l și pune-l din nou, că se va încălzi. Ai să vezi că se va simți bine și va sta liniștită. Sănătate!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/ O să-ți placă!

| ValyOppa a răspuns:

Si catelusa mea a nascut dar de asemenea toti puii i-au murit, la fel si in anii trecuti dar nu i s-a intamplat nimic.Cum au spus si altii mai bine vorbeste cu un veterinar decat sa regreti.
Multa bafta! kiss

| AlexUnder200 a răspuns:

Trebuie sa i faci o injectie cu ajutorul careia va elimina laptele daca nu poate sa faca mastita si sa moara in aprox o saptamana de la moartea puiilor imi pare rau...

| Jolley explică (pentru AlexUnder200):

Pe injectie poata sa o faca si un incepator A cateaua la tara.

| Lavinia_7573 a răspuns:

Incearca sa stay de vorba cu un veterinar despre asta si nu uita sa ii spui exact ce s-a intamplat cu catelusii.Ma refer la cat mai multe detalii