| Dima_Ionut_1992 a întrebat:

Buna, am o cățelușa husky și primii ei pui au fost un un câine care nu e din rasa ei, nu e nici măcar de rasa.
Dacă acum se împerechează cu un husky așa cum e și ea, puii vor fi de rasa?

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Da,vor fi de rasa.
Este la fel ca atunci cand o femeie romanca face un copil cu un barbat de alta nationalitate, si copilul va avea gene de la ambii parinti, iar apoi aceeasi femeie face un copil cu un roman, si la fel ia gene de la ambii parinti, si este roman din partea ambilor parinti. Nu schimba cu nimic faptul ca au existat in trecut relatii cu alte nationalitati.
Sper ca m-am facut inteleasa happy

| Dima_Ionut_1992 explică (pentru DenisaDeni11):

Mulțumesc, tot mi-au zis prietenii ca primul soi nu se șterge ca mereu vor avea gene de la prima împerechere

1 răspuns: