| Andreeaioan115 a întrebat:

Ce rasa de caine sa imi iau Husky sau Samoyed?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Samoyed, Husky sunt peste tot, ia-ti o rasa mai deosebita big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Husky,e mai frumos!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Despre Samoyed nu prea știu multe dar cu Husky am lucrat si pot sa zic ca astia au nevoie de mișcare o grămadă. Daca nu esti activă si nu ai spațiu pentru ei nu iti lua. Din cate vad Samoyed-ul e mai blanos deci puțin mai greu de întreținut. Nu știu ce experiență ai cu câinii dar nici unul nu e pentru începători. Eu unul recomand ciobănescul german dar daca e sa aleg doar dintre cele 2 rase de mai sus merg pe Husky clar ( plus ca îl pun iarna să mă traga pe sanie rolling on the floor) )

| Kerre a răspuns:

Personal iti recomand sa iti iei Huscky. Un excelent caine de sanie, folosit din cele mai vechi timpuri si pentru vanatoarea de reni sau ursi, Husky-ul este un animal deosebit de inteligent, foarte curajos, are un simt dezvoltat al orientarii, foarte loial fata de stapanul sau si excesiv de tenace si activ.

| Jjj840 a răspuns:

Adopta un caine, nu cumpara! Salveaza o viata!