| roxyroy a întrebat:

eu as avea o intrebare:Am o catelusa rasă pechineza si e graviduta dar de câteva zile lasa sânge, nu foarte mult doar câteodată, e normal inainte de nașterea puilor sa se întâmple așa? Precizez ca trebuie sa nască dar e prima dată când am cățelușa si nu stiu prea multe despre câini

2 răspunsuri:
| Sunshine123 a răspuns:

Simptomele dinainte de a naste difera de la caine la caine, totusi pentru a avea siguranta ca nu e ceva mai grav decat credeai e mai bine sa o duci la un veterinar competent si sa ii explici situatia. Eu am avut o catelusa pechineza care dupa nasterea unui pui a facut o tumora maligna mamara din cauza laptelui ramas in sanul ei... imi lipseste zi de zi, mereu ma cuprinde dorul de ea, darceea ce vreau sa iti spun este ca mai bine previi ceva rau decat sa regreti dupa.

| Vikaa a răspuns (pentru Sunshine123):

De aia recomand sterilizarea, se evita astfel de probleme.