| deborahirl a întrebat:

Buna am o catelusa rasa westie de 1 an si 4 luni si am mai cumparat un catel mic mascul de 3 luni jumate rasa staffordshire bull terrier si nu se inteleg nici cum in casa el ii cuminte da ia nu il lasa nici sa manance nici sa bea apa nici sai atinga jucariile ei sare la el sa il muste nu il lasa nici sa mearga prin casa,afara sunt prieteni se joaca impreuna, si el ii asa suparat de nici nu vrea sa manance cum sa fac ca sa inteleaga catelusa mea sa il accepte si pe el in familia noastra? va multumesc

1 răspuns:
| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

E din cauza ca, catelusa ta a "marcat" zona ei (fiind casa). Acolo nu accepta nici un alt pretendent asupra "tronului" ei. Nu prea ai ce sa le mai faci acu. Trebuia sa-i tii impreuna de la nastere