| Labo_Daniel_1980 a întrebat:

AM O CATELUSA SAINTBERNARD, am dat-o la monta de 55 de zile este putin groasa dar nu este burtoasa, azi am observat ca daca o strang de sfarcuri iese lapte e ok oare? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca are 1-2 pui nu se latestewinking si nu e burtoasa mai ales daca e prima fatare.
Pai cam in max 10-12 zile ar trebuie sa faca puiutiiwinking si da, e semn bun ca iese laptic big grin

| Labo_Daniel_1980 explică (pentru alina2k18):

Sper ca a ramas gravida

| alina2k18 a răspuns (pentru Labo_Daniel_1980):

Un mic control la vet pentru a ii face o echografie, iti spune si cati puiuti sunt si cat mai are pana la fatare si cum sunt dezvoltati puii.