| Robieski a întrebat:

Am o intrebare....am gasit vineri seara un catelus in parc abandonat de 2 zile. Eu doresc sa.l pastrez dar ce rasa ar putea fi? Poza lui o am la profil, e maro, ochii verzi, cred ca are maxim 2 luni, abia ii cresc dintii, are peste 7kg, are labele mai mari decat la un caine adult normal, are multa putere (l.am gasit intr-un parc destul de indepartat de casa mea cam la 2-3 km eram pe bicicleta si el ma urmarit fara pauza!) si din poze casite pe diverse site-uri seamana cu un labrador. Ce rasa ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Labrador e, dupa ce se ingrasa va arata mai bine, acum e slab din cate vad

| Robieski explică (pentru mgtow):

E f gras... abia il pot ridica...are o burta f mare :-) :-)

| mgtow a răspuns (pentru Robieski):

Atunci e nevoie sa-l duci la veterinar pentru vaccin sa nu prinda vreo boala

| Robieski explică (pentru mgtow):

Nu e chiar asa de gras, adica poate sa fuga sa mearga normal. Dar oricum o sa-l duc la veterinar cat mai repede. Cand il las singur sau il pun in tarc incepe sa faca f urat, vrea mereu atentie. Si e putin dresat stie sa aduca mingea batul si sa se puna culcat

| mgtow a răspuns (pentru Robieski):

Nu-l mima asa mult ca nu e bine, mai rar sa se adapteze si singur

5 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Cainele de la profilul tau nu este labrador, eventual metis.
Trebuie sa il duci la veterinar sa ii faca deparazitarea si apoi vaccinurile. Burta umflata poate sa fie de la viermisori sau alte boli. Nu exclude acest aspect, deoarece l-ai gasit pe strada. La 2 luni trebuie sa stea in casa, deoarece nu are vaccinurile facute.