| AnDrUtZa978 a întrebat:

Buna am o intrebare...am un caine foarte misutz rasa bichon si vreau sal dresez acum cand este mic ca daca incepe sa creasca o sa fie. Vreau cateva sfaturi cum sa il dresez... dau voturi daca dati raspunsuri buna pup

Răspuns Câştigător
| AndyServerFull a răspuns:

Ca sal dresezi trebuie ca de mic sal inveti anumite reguli pe care o sa le respecte cand va creste
In general caineletrebuie sal inveti regulile de mic
El trebuie sa te stie de stapana...decat tu si cei din familia ta au dreptul sai puna mana pe cap dar ceilalti trebuie sai puna mana sub gura...in general un caine care isi asculta stapanul trebuie sal asculte adica daca tu ii arati cu degetul pe usa el sa se duce sa se aseze langa usa, ti-as spune mai mult dar e foarte mult de spus