| StefanyaKaty a întrebat:

Buna am o mare problema. Am adoptat un Puiut de pisica. Parintii mei au spus ca daca am grija de el il putem tine in casa(deoarece afara avem un câine cam agresiv). Am avut grija de pisicuța iar intr-o zi cand nu eram acasă pisicuța a facut pipi pe plapuma din dormitor. Atunci părinți mei au spus ca o vom duce afara! Cum sa ii conving sa ma lase sa o tinem in casa?
Dau funda!. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Andra22222 a răspuns:

Nu prea ai cum să-i convingi decât demonstrându-le că a fost a mică greșeală și ești mult mai responsabilă de atât. Scoate-o afară să-și facă nevoile, ceart-o când le face în casă, și dacă face, curăță repede, să nu vadă ai tăi. Spune-le și despre riscul de a nu îi face rău câinele. Pe lângă pisică, fă și puțină curățenie, ascultă-i, la mine funcționează mereu. Baftă.

1 răspuns:
| LadyDee89 a răspuns:

Odata, cineva mi-a lasat in grija o catelusa chihuahua! pe langa faptul ca era cuminte, au invatat-o sa faca pe covorase absorbante speciale pentru caini! la mine acasa, pipi facea pe covarasul ei in baie, iar cealalta treaba pe covorul din bucatarie! laughing) spune-le ca ai vrea sa o inveti sa faca pe astfel de covorase, dar ai nevoie de ajutorul lor