| 123gobiche456 a întrebat:

Bună!
Am o mare problema!
Mi-a fatat scroafa și nu vrea să lase purceii să suga lapte, de ce oare? Ce să fac cu ea?
Menționez că nu e la prima fatare și chiar nu am avut probleme cu ea până acum...mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite
https://hubbellshogheaven.blogspot.com/......glets.html
sper ca intelegi engleza. ca in romaneste taranii nostri nu fac tutoriale pe internet, cand se intampla asa ceva.
A trebuit sa citesc toata povestea laughing
iti fac un rezumat
in caz de nu intelegi

Nici a lor nu lasa puii sa manance.
Au lasat-o cateva ore pe scroafa sa se odihneasca, au luat puii de langa ea, sa nu fie stresata, si tot nu vroia.
Au sunat la veterinar si le-a recomandat sa-i amestece 4 beri cu mancarea, ca poate asa se mai linisteste si ii lasa.
Dupa a doua incercare tot nu a vrut.
Au mai intrebat ei pe la fermieri de langa ei, si nimic.
Au construit o chestie, unde ma-sa statea fix, nu avea loc sa se miste.
A zis ca a protestat un pic la inceput, insa dupa ceva timp, i-a lasat.
ai poze acolo cu ce au facut aia, cum au ingradit scroafa sa stea.
Si dupa ce au mancat prima oara, colostru ala, n-au mai fost probleme si i-a lasat.