| AlexZalău98 a întrebat:

Bună acum 2 zile cățeaua mea a născut 7-8 pui și tot în aceeași zi 3 dintre ei au murit cred că din cauză că cățeaua mea este la prima fătare sau din cauză că sunt corcituri?
Cățeaua este o corcitură dintre Pitbull și Amstaff i-ar masculul este un Ciobănesc mioritic
La prima fătare toți puii mor?
Este normal ca cățeaua să își ia puii morții și să îi ducă în cușcă?
Cățeaua nu știe de la prima fătare să le dea puilor să sugă lapte?
Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
Vă rog să îmi răspundeți măcar la o întrebare.

Răspuns Câştigător
| Live4Ride a răspuns:

Nu are legatura ca este la prima fatare si nici nu are legatura ca este corcotura!
Se mai intampla sa si moara unii pui din diferite motive.
Cateaua trebuie ajutara si are nevoie de atentie.
Pune puii tu la tatele de la catea sa bea lapte, iar daca nu are lapte va trebui sa ii hranesti cu biberonul altfel vor muri toti in cateva zile.
Este normal sa isi ia puii chiar si morti pentru ca ea spera sa isi revina.
Daca a fatat de curand poti sa masezi puii pe burtica si poate isi vor reveni. asa am patit si eu cu o pisica avea un pui mort si a fost masat aproape 30 min si si-a revenit!

| AlexZalău98 explică (pentru Live4Ride):

Îți mulțumesc de sfaturi.
Cățeaua mea sa obișnuit să alăpteze puii.
P.S. ți-am dat funda

| Live4Ride a răspuns (pentru AlexZalău98):

Nu ai pentru ce!
Sanatate la puiuti si sper sa isi gaseasca stapani! ii poti pune de acum pe net pentru a gasi stapani din timp.
Cine isi doreste un catelus va avea timp sa astepte pana creste putin happy