| scully a întrebat:

Am o mica-mare problema: pisica mea a plecat acum vreo 2 saptamani de acasa si nu s-a mai intors. de obicei ea pleca dimineata si venea dupa-amiaza sau seara dar de data asta nu s-a mai intors. am cautat-o pe strazi dar n-am gasit-o si incet-incet am uitat de ea. dar ieri cand ma intorceam de la scoala vecina mea era afara in fata portii si poarta era deschisa si cand am trecut pe langa ea si am salutat-o am vazut o pisica in curtea ei care semana leit cu pisica mea:aceeasi blana, aceiasi ochi, era la fel de mare. cand a vazut ca ma uit in curtea ei, vecina a inchis repede poarta si s-a uitat urat la mine. nu stiu ce sa fac, mi-e dor de pisica mea.
Credeti ca ar trebui sa o intreb daca a vazut-o sau daca stie ceva de ea?:-s

Răspuns Câştigător
| KidduHerexD a răspuns:

Wow!
bine inteles spune-i mamei tale sau tatalui du-te maine si supune-i daca a vazut-o sau daca pisica din curtea ei este pisica ta nu te opri poate ca ti-a furato dar daca o mai vezi pe acolo si nu este vecina ta cheamo fa ceva sau daca e si ea acolo spune-i asa ce pisica draguta aveti pot sa ma joc cu ea si daca te lasa sa o iei sau vine ea la tine strigo si daca e a ta fugi cu ea in casa nu mai astepta parintii tai o sa fie fericiti incearca asta te rog!

3 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Si ce ba pisica nu poate sa sara garduri?

| Yumitsu a răspuns:

Eu i-as face asa un spectacol! Cu multi spectatori si multe replici. Eu zic sa o intrebi, s-o rogi sa-ti arate pisica si vezi daca intr-adevar e pisica ta. Ia-ti si niste prieteni care sa te sustina si care iti stiu pisica.

| 2ochiicaprui a răspuns:

Vb cu parinti tai sa vb ei cu vecina ta