| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Am o pisica de 7 luni care a racit. Are febra si este total lipsita de viata:nu se joaca (de obiciei e foarte jucausa),este cam agresiva (ne zgarie,miorlaie,nu vrea sa intre in contact cu nimeni),nu prea mananca,azi i-am cumparat hrana umeda si abia a mancat, doarme tot timpul, tremura. Ce sa fac?

As mai avea o intrebare:
De pe la varsta de 4-5 luni,motanelul meu(este baiat) tot devine din ce in ce mai agresiv (musca, zgarie, sare) etc
Ce ar trebui sa fac cu ea? Sa o duc la veterinar?
Care ar putea fi diagnosticul?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ia-ti alta pisica.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo repede la veterinar, diagnosticul numai medicul il poate pune in urma consultatiei, pot fi două cauze, ori a răcit rau de tot o gripă rebelă, ori cineva a otravit o, in acest caz nu va mai avea de trait mult.

| untu a răspuns:

Alina,duceti ambele feline la medicul veterinar la un cabinet din apropierea dvs. dar incearca sa puneti pe presul special pentru pisici, putin( umezeste o picatura pe degetul dvs din solutie de tinctura de valeriana) Asta s-ar putea sa se linisteasca dupa ce adulmeca pe pres si va sta pe loc si se va culca cuminte!