| Schurrle28 a întrebat:

Hello, Am o mica intrebare, nu am stiut exact la ce categorie s-o pun.
Am o pisica de vreo 4 luni, primele 4 luni,complet normale, extrem de cuminte, jucausa,calma,non-violenta.
Si deodata, de aproximativ doua zile,are un comportament extrem de ciudat, este speriata de absolut orice, este violenta, pare ca nu ne mai recunoaste, doarme, si deodata incepe sa maraie si sa miorlaie, alergand panicata, este foarte retrasa. Pisica o s-o duc oricum la veterinar cu prima ocazie, dupa o cautare pe internet am dedus ca simptomele se aseamana cu cele de la "epilepsie la pisici"..Ma intrebam daca cineva de aici a mai patit asa ceva, sau are cineva cunostinte in domeniu, sa ma ajute cu vreun sfat.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| tHEBeAr2017 a răspuns:

Pisica ta are o dereglare hormonala imediat dupa 4 luni apar caldurile si cheama toti motanii, recomandat ar fi sa o sterilizezi de la varsta de 6 luni, nu-i da contraceptive sunt periculoase, asteapta sa mai creasca pana la 6 luni si fa-i programare la veterinar pentru sterilizare

| tHEBeAr2017 a răspuns:

Hei,pisica ta sufera o dereglare hormonala, in momentul de fata e in calduri nu o da la motani pentru ca nu va mai face pui la maturitate, eu iti dau un sfat la 6 luni sterilizeaz-o pentru ca acum face asa, dar la 6 luni va deveni obraznica, batausa, nervoasa si greu de alintat.La varsta de 6 luni programeaz-o la veterinar