| yuukary a întrebat:

Pisicuta mea care face luna asta 7 luni(e persana, daca cumva conteaza rasa)a intrat in calduri si nu vreau sa o sterilizez... ce sa fac ca sa o opresc din miorlait?

12 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Pai ai putea sa ii distragi atentia prin a te juca cu ea sau sa-i dai un ursulet de plus (de obicei aceasta meotda calmeaza pisicile deoarece il confunda cu masculul big grin).

| yuukary explică (pentru Konata):

Mersi de sfat, o sa incerc.

| Konata a răspuns (pentru yuukary):

happy Cu placere.

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu zic so duci la imperechiat.Ca-ci nu cred ca o sa te joci toata ziua si noaptea cu ea.

| yuukary explică (pentru PiTbuLuL):

Am precizat ca are aproape 7 luni, asta inseamna ca e mica, adica daca o duc de acum ar putea sa moara si daca ea nu, puii sigur, deci nu mersi~.~!

| PiTbuLuL a răspuns (pentru yuukary):

Poi atunci nu o vei opri din miorlait fa ce vrei dar daca tu crezi ca poti 24 din 24 cu o pisica treaba ta sall.

| paul55 a răspuns:

Salut pai nu ai ce ii face pentru ca ea este in calduri si va naste deci din miorlait n-ai cum sa o opresti doar daca vrei sa o omori dar nu si eu iti zic sa petreci mai mult timp cu ea sa vezi ce reeactii are

| MrAnonymus a răspuns:

Duo la veterinar sa ii deie niste pastile sau o injectie si nu vei mai avea probleme cu ea.Asa am facut si eu cu pisica mea.

| Octa00 a răspuns:

Poti sa te joci cu ea.Trebuie sa faca si ea ce trebuie, e ca omul.Stiu multe pisici care au trait mai putin pentru ca au fost sterilizate.

| MrBlue a răspuns:

Foarte grav... Trebuie sa o duci repede la o monta, se poate imbolnavi daca intra in calduri si nu are un mascul mai mult de 1 zi! Cand o duci la monta ar trebui sa o lasi maxim 5 ore, si mai mult, pentru ca poate nu prinde monta...Ca sa nu mai miorlaie trebuie masata pe burta si cu un prosop freac-o in zona funduletului. Mieunatul este manifestarea sonoră a pisicii, ea căuta a se face remarcată mieunând ore întregi pentru a chema motanul. Bafta!

| Funditza88 a răspuns:

Cunosc pe cineva care are o birmaneza si a patit la fel.Du-te la veterinar si cere niste pastile pentru pisica ta, care vor tine loc sterilizarii.