| AnnonnyMa a întrebat:

Am o problema. Am neboie de sfaturi,pareri, orice. Pisica mea a intrat de azi dimineata pe la 5 fara un sfert, in travaliu.Pana la ora actuala a nascut 3 pisoiasi. Mai are unul in uter,aproape de "iesire",stiu sigur il simt.A mai avut contactii rare si nu prea dureroase, cat ar putea dura pana sa se nasca si ultimul? Al 3 pisoi s.a nascut dupA cateva ore dupa primii 2. Mentionez: e la prima sarcina. Va rog dati.mi sfaturi, pareri. rasplata o stiti deja. Numai Bine:*.

5 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Astepti,iar daca nu reuseste, cheama acasa un veterinar, stie mai bine ce are
de facut.

| AnnonnyMa explică:

Nu prea mai are rost. cand am venit de la scoala am gasit puiul fatat dar era mort.

| MihayAndrey a răspuns:

Ai grija ca daca puiul nu iese cu capul si iese doar cu picioarele exista riscul sa se sufoce. Cheama un veterinar sau un cunoscator ce a mai participat la nasteri.

| Kukiux a răspuns:

'depinde de cand vrea ala micul sa iasa', dar daca vezi ca se chinuie prea mult cheama de urgenta veterinarul

| katerina75 a răspuns:

Cheama un vederinar!