| ℬaby a întrebat:

Am o pisica, care acum o luna a fatat 4 pisoiasi. Intr-o zi, ma duc in camera pisicilor, iar ea manca ceva. In cutie erau doar 3 pisoiasi. Cand m-am dus mai aproape era pisicul fara cap, jos, iar pisica(mama lor) manca din elstraight face. De ce si-a omorat, apoi mancat propriul pisoi? M-am simtit ingrozitor. Ea este foarte slaba, iar de mancat ii dam, si plus de asta, prinde si soareci si pasari. Care ar fi motivul uciderii pisicului? Mi-e teama sa nu-i omoare si pe cei 3! Funda!winking

4 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Pai tu ai pus mana pe pisoiasi atunci cand inca nu le-a dat ochii? se zice ca daca pune mana cineva pe pisici cand inca nu le-a dat ochii maicasa ai omoara

| Bondarel99 a răspuns:

Emima si Saya au dreptate.Asa mi s-a intamplat si mie cu iepurasii, cand a fatat iepuroaica a mancat 2 din cei 4 pui doar pentru ca am pus mana pe ei.

| Saya555 a răspuns:

Buna...fi atenta sa nu cumva sa atingi pisoii mici, daca ii atingi i-au mirosul omului, iar mama lui nu-l mai recunoaste si ii mananca. Continua sa-i dai mancare pisicii si nu te atinge de pisoii mici sau de locul unde stau. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mama-pisica crede ca puiul nu va supravietui,ca are,,defecte,,(ex. coloana,blana,vedere etc.) atunci, ca sa nu sufere la maturitate, ii mananca.
Pisica si cand ii moare stapanul in casa este in stare sa-l manance.
Mai bine un caine decat o pisica!