| AnonimuXYZ a întrebat:

Am 2 perusi si nu stiu exact ce sunt. Nu stiu cum sa deosebesc femela de mascul big grin Aveti ideea prin ce se deosebesc?

Răspuns Câştigător
| perusita a răspuns:

Si eu am perusi. il deosebesti de mascul de femela prin culoare nasului: masculul are nasul albastru-violet iar femele are nasul maro.cand sunt pui nu prea iti poti da seama care sunt femela sau mascul. sper ca te-am ajutatwinking

5 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Ii deosebesti prin culoarea de la nas: femela are roz ( iar cand imbatraneste maro) iar masculul albastru-violet (la el nu mai stiu ce culoare se face cand imbatraneste).

| ioanahd1 a răspuns:

Masculul are ciocul mai albastru iar femela mai galben

| Laurixu a răspuns:

Daca au nasu mai deschis adica un mov mai deschis e femela:d sh mai inchis masculusmug

Baftaa:*:*

| RenataAlesya a răspuns:

Maculul are la nas(deasupra ciocului) culoarea albastra iar femela alba sau galbuie

| Biiia_2513 a răspuns:

Prin penajul lor...cam asa ceva vezi ca poate masculul e mai colorat si femela mai necoloratalaughing