| XSecretLov3X a întrebat:

am si eu o intrebare! deci am loat un catel de la cineva...si mi-a spus ca este curcitura de pitbull.si asa este...am vazut cateaua mare.Doar ca am o nelamurire.nu are coada! asa s-a nascut nu ia taiat-o nimeni! slz ajutati.ma si pe mine:X

5 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Chiar nu are nimic daca nu are coadawinking, nu il afecteaza, nu stiu cum vrei sa te ajut? Adica doara nu vrei sa ii lipesti alta coada?laughing, stai linistit/a ca nu are nimic.Sunt multe cazuri in care se nasc asa in rest sunt absolut normali!

| XSecretLov3X explică (pentru KirigayaKirito):

Da...inteleg chestia asta.doar ca nu stiu daca este pitbull.ce alte rase de catei cunosti fara coAda?

| KirigayaKirito a răspuns (pentru XSecretLov3X):

Ciobanesc englez (se poate naste fara coada, ala nu seamana cu un pitbull mai repede cu un pudel laughing ). Boxerul (coada scurta scurta), rottweiler(nu toti).Dar poti cauta pe google ceva rase de caini, pitbull si sa vezi care seamana cu al tauwinking

| fulgerul a răspuns:

Bai,ce e tampenia cu raspunsurile astea? Cum sa se nasca puii de catei fara coada.Coada se taie la puii de caine,crescuti pentru lupte, pentru. aparare, pentru.vanatoare,pentru.estetica(vezi cazul boxerului). Coada in general se taie pana in 10 zile de la nastere, fara durere.In cazul tau, cred ca ti-ai luat plasa.Omul si-a dat seama dupa fizicul cainelui ca nu va fi pentru. bataie si la dat.A avut un strop de suflet.Cretinii astia nu pastreaza decat 1-2 pui la fatare, pe cei mai puternici.Ar mai putea fi un motiv. Exista o boala rara la caini care se manifesta prin asi manca singuri coada. Daca e cuminte, tine-l si iubeste-l, te va iubii de 10mii de ori mai mult!

| Mursoi_Laura_1978 a răspuns:

Chiar se nasc cățeii fara coadă! Și eu am fost uimită când o cățelușa a născut cinci pui, patru fără codiță și unul cu codiță. Nici ea nu are coadă dar am crezut că i-a taiato cineva, dar văzând puii noi născuți mi-am dat seama că într-adevăr se nasc și câini fara coadă.