| Francixx15 a întrebat:

Bună,am si eu o întrebare... vreau sa-mi iau un cal de sarituri si nu stiu daca rasele lipitan, frizian, pur sange arab si pur sange englez sunt bune.
Știe cineva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai idee macar cat costa un cal pur sange?
Costa cat o masina foarte scumpa!
Eu spuns a-ti iei unul de jucarie, pana mai cresti si poti sa-ti faci imprumut bancar, ca sa-ti iei acel cal.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum am vazut ca tu stai la bloc, deci intrebarea este pusa de plictiseala, ca nu poti tine calul pe balcon, dar poti sa-ti iei unul de jucarie, daca tot iti placa sa de mult.

https://www.tpu.ro/......oc-si-mai/

| Francixx15 explică (pentru Violleta2022):

In primul rand, banii ii am deja iar, in al doilea rand parintii mei stiu despre cal si ma ajuta si ei.
Daca nu imi poti răspunde la intrebare nu stiu de ce *** ai răspuns dar mrg. Daca vrei sa te i ei de cineva te poftesc sa o faci, dar ai greșit persoana, pentru ca eu (spre deosebire de alte fete) stiu ce vr si obtin mereu laughing Te pup!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Francixx15):

Ftita draga, daca tu ai stranc bani de 2 ani de zile, banuiesc ca-s pentru un calut de jucarie, ca un bani pentru un pur sange nu ai cum strange din banutii de acadele pe care i-ai strans tu.
Un cal pur sange costa sute de mii de euro, nu cativa lei.
Deci, fabulatia ta se opreste aici, la calutul de jucarii, nu la caii reali, care-s extrem de scumpi, costand chiar mai mult decat 1 casa.

| Francixx15 explică (pentru Violleta2022):

Draga mea, te poftesc sa ti iei tu păpușele si căluți de jucărie, dar eu am stans destui bani pentru un cal. Nu te gandii ca am strans ff multi bani dar 3000 € am strans asa ca aici se termina discuția noastră. Si ca sa stii, verificați de mai multe ori ceea ce scrii ca ai avut destule greseli de scriere?