| AlexiaAlexandra23 a întrebat:

Am și eu o Nimfă am luat o acum 2 zile de la un băiat care se ocupa cu creșterea papagalilor are în jur de 5 6 luni este băiat. Problema mea este că este foarte agitata nu se adaptează în cușcă se agita și musca din cușcă de dimineață până seara... De când am luat o. I am dat drumul prin casa și zboară e agitata țipă... Ce pot să fac să se mai calmeze? Știu ca este luata din mediul ei unde era cu mai mulți papagali dar parca este prea agitata. mulțumesc

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

O ameninti cu pisica.
hee hee

| AlexiaAlexandra23 explică (pentru gabicoo):

Nu am pisică?

| gabicoo a răspuns (pentru AlexiaAlexandra23):

Atunci pui pe TV sau PC sa ruleze imnagini cu pisici sau un filmulet cu o pisica in timp ce mananca un papagal.
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Asta va fi ca un film horror pentru papagali.

| Anonimopt a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa-i faci. Sper că ai o cușcă adecvata, ci nu aceea de peruși