| Emma1995 a întrebat:

I-am dat papagalului meu nimfa drumul prin casa si el nu stie sa zboare adica zboara dar se loveste de pereti si acum l-am pus in cusca si e suparat adica de fel tipa ca nebunu fluiera vorbeste si tace numai zice nimic adica de fel nu-i asa non stop face galagie! Credeti ca poate muri?cryingTPU dau funda va rog raspundeticryingtin mult la animale

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Lasa-l linistit, nu va murii, nu va patii nimic. Pune-i muzica vesela.

3 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Nu v-a muri.Lasa-l in legea lui si mai da-i drumul prin casa pentru ca ei cand canta si pot deschide aripile se simt mai liberi.Sa iti traiasca!

| blu3ey3s a răspuns:

Exact acelasi lucru am patit si eu dar cu un perus straight face. Daca l-ai cumparat de putin timp inseamna ca nu este acomodat.Cel mai bun sfat este sa il lasi pe afara din cusca si noapte si ziua pana se acomodeaza.dar ai grija ca daca se loveste prea mult de pereti poate muri! Sfatul meu este ori sa il lasi inchis pentru cateva zile/saptamani ori sa il scoti din cand in cand afara din cusca. succes :*

| laviniaaaa a răspuns:

Vezi si tu daca e mort sau nu, sper ca iti dai seama. Daca nu :d ori pune'o o oglinda in cusca ori cumpara'i jumatatea laughing. Funda? happy