| Your0sweet3dream01 a întrebat:

Buna,
am si eu o problema...cam serioasa, deci pe 18 iunie plec cu prietenii la tabara in Bulgaria, da problema e ca nu stiu sa inot crying da le spuneam prietenilor ca pot bine inota, ce sa ma fac? ca nu vreau sa ma dau de gol...sa ma fac de rusine sad niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| ovy777 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la niste cursuri de inot.Pana pe 18 iunie o sa fii profesoara de inot daca te tii de cursuri.Eu am invatat sa inot singur insa nitel mai greu si acum sunt foarte bun la inot in ciuda faptului ca nu practic inotul decat vara in vacanta.Cel mai bine ar fi sa faci cursuri de inot si daca faci 2 cursuri pe saptamana e perfect. Daca consideri ca te-am ajutat te rog da-mi si mie funda.

12 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Invata!

| virus5381 a răspuns:

Du-te la o pisicna si invata sainoti ce ii asa de greu? Daca nu vrei sa dai banii pe antrenor (pe mine mai mult mo incurcat decat o ajutat deci recomand sa inveti singur) sa te tii de margina piscinii si sa inceci sa o lasi inoti jumatate de metru te prinzi iar. In 1-2 saptamani vei invata sa inoti destul de bine. Eu am invatat sa inot de nevoie la un aqua parc ca picai in apa de 2 metri si cum nu voiam sa pierd distractie m-am dus pe tobogan m-am dat si am dat din maini pana am ajuns la marginea bazinului rolling on the floor acum stiu sa inot destul de bine. Bafta!

| Resource a răspuns:

thinking Poti sa spui ca ti-a recomandat doctorul sa nu te bagi in apa(cum ar fi piscina,apa de mare) din cauza unei eruptii a pielii, care, se va vindeca abia dupa 2 saptamani. laughing

| BloodPrison a răspuns:

Nu este rusine ca nu stii sa inoti, iti iei inima in dinti si le spui ca tu nu prea stii sa inoti si punct.

| mango999 a răspuns:

Spune si tu ca esti alergica la meduze sau la scoici sau ca te-ai intepat intr-o scoica si nu poti intra in apa, sau ca ti se face rau de la mare daca stai prea mult (in asa fel incat poti sa stai in apa dar nu prea mult fara sa te dai de gol)winking

| CookieTsang a răspuns:

Depinde din ce oras esti. Daca esti dintr-un oras 'mare' sa zic asa, sigur sunt locuri de unde poti lua cursuri.Mai e mult pana in iunie, stai calma.
Succes

| shnako a răspuns:

You play it cool happy Zici ca faceai misto de ei happy Asa nu o sa te faci de ras.

| SME a răspuns:

Invata! in cateva zile...

| madamadalinuta a răspuns:

Desigur :* :]
spune.le pritenilor tai ca omul deseori exagereaza. [ asa e si in cazul tau]
incearcasa le expilici si vor intelege :*
sau daca nu merge asa >:d<
ia. cursuri de inott :*:*:*
Succer :]

| Your0sweet3dream01 explică:

CokeIsADrugX>>nu-mi arde de glume stii,vreau si eu sa ma distrez cu prietenii, prietena mea cea mai buna tot nu stie a inota da restul stiu asa ca nici nu stiu ce sa fac, cind incercam mereu ma tragea apa la fund da eu mereu ieseam la suprafata da oricum nu m-am invatat parintii mereu imi spun ca nu trebuie sa ma dau batuta ca apa il tine pe oricine da eu oricum spun ca nu mi se va primi sad

| oaKy a răspuns:

Dar nu e deloc greu sa inoti, stai si tu la apa care sa nu fie mai mare ca tine si voila!
Nu e mare lucru sa stii sa stai la suprafata si sa inoti (sa te deplasezi).

| costydinu a răspuns:

Pai te poti duce la o psicina de la tine din oras si poti invata.Sau poti sa te inscrii la inot.cred ca in max 2 saptamani poti invata sa inoti, ca nu e asa greu.Mie mi.a luat o saptamana.Dar te.as sfatui sa ai curaj cand intrii in apa, a iei aer in piept, si sa dai din maini si din picioare.