| Mizuiro a întrebat:

Am si eu o problema... Sunt in clasa a XII-a si am inca 17 ani. Buletinul imi expira la sfarsitul lui iunie chiar dupa probele orale, cele scrise incepand in iulie. De asemena la sfarsitul lui mai fac banchetul in Bulgaria pentru care am dat deja copie dupa buletin pentru asigurare medicala. Ceea ce vreau sa stiu este daca pot schimba buletinul acum, pana plec in Bulgaria (desi am dat copia) si daca e vreo problema ca dau bacul cu buletinul de 18 ani chiar daca nu am varsta. Nu de alta insa ma intorc in Romania pe 2 iunie, iar oralul incepe pe 10 si nu cred ca am timp atunci sa mi-l fac atunci

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti preschimba CI (nu ai buletin), datele tale de identitate (numele, prenumele, CNP) vor fi aceleasi, la fel si domiciliul. Si bacalaureatul il poti da cu noua CI, aceasta se poate face cu pana la 180 de zile inainte de expirarea celei vechi.