| foarteaiurea777 a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani si vreau sa ma apuc de inot. Imi place mult ideea de a inota si mi-am cumparat tot ce imi trebuie dar inca nu am mers pentru ca mi-e rusine de vestiare. Nu stiu deloc cum functioneaza si daca la dusuri trebuie sa ma dezbrac de tot sau sa raman in slipi, mi-e rusine cand ma gandesc ca o sa ma vada dezbracat alti oameni. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La vestiare toti baietii se schimba, ca doar nu vor pleca cu slipii uzi, in pantaloni. Dar te poti intoarce cu spatele si iti poti schimba slipul ud, asa cum fac toti baietii.
Vei vedea, ca nu chiar atat de rau pe cat crezi.
Stiu asta de la fii-miu, pe vremea cand mergea si el la inot, chiar fiind mult mai mic ca tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți rămâne în slip.

| răspundtot a răspuns:

Înţeleg perfect, așa voiam să renunț și eu la sală. La duș poți rămâne în slip. Oricum pe măsură ce înoți, îți va crește masa musculară. Da, e înspăimântător dar doar fiindcă alții sunt în călduri sau răi. Și totuși ai spus că ţi-ai cumpărat deja tot și ieftin nu a fost. De ce să irosești banii ăia?

| Cosmin86 a răspuns (pentru răspundtot):

Si cand te duci la mare ce faci, stai imbracat pe plaja? laughing)