| SonyaElena a întrebat:

Am si eu o problema. Se apropie ziua mea si vreau sa primesc un iepure. I-am spus lu' mama si zice ca este imposibil. Motivul: stau la curte cu mama, matusa-mea, unchi-miu, vara-mea si bunica-mea. Casa e mare, si nu interactionam prea mult. Matusa-mea e astmatica si cica e alergica. Eu nu intentionez decat sa tin iepurele in camera mea, mai ales ca matusa-mea nu intra in camera mea deloc, asa ca nu are cum sa i se faca rau. Mama tot nu intelege si vine cu pretexte gen:iepurii put. Cum sa fac sa o conving? Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Alexa_9443 a răspuns:

I`ati un chaine! Si eu cred ca nu e o indee prea buna sa ti un iepure in casa pentru ca : 1. Face mizerie, miroase 2. il CHINUI! nu`i v-a placea sa stea inchis in casa! 3. nu e bine pentru matusa ta. si oricum un chaine ar fi mult` mai dragut! i`ati un bichon :X! aici e un site cu rase de caini si detalii >>>>> http://www.animale.ro/caini

| treipuncte a răspuns:

O sa il chinui! nu iti lua in casa unu trebuie sa iei pereche macar