| cristinaa_7368 a întrebat:

am si eu un bichon maltez de 3 luni(fata). I-am facut toate vaccinurile si ultimul pe 1 septembrie.Este bine daca il scot afara dupa o saptamana de la ultimul vaccin?
Si mai am o intrebare. Ea are mese regulate pe zi dimineata Canin Roiall, iar seara pilaf cu carne, dar zilnic cand mancam noi ii mai dam cate ceva.Este bine ceea ce facem? ar putea sa se imbolnaveasca sau sa nu traiasca mult?

Va multumesc de raspunsuri!

4 răspunsuri:
| `KiddO` a răspuns:

Bai eu tin sa spun ca nu am tinut cont de chestia asta. Vetul mi-a zis ca pot sa il scot pe afara prin locurile curate. Iar cu mancarea... ii dau orice [exceptand unele legume, fructe si carnea cruda +oasele care pot dauna cainelui]. Mananca si chiorba, absout tot ce ii dau. Cam odata pe zi ii dau si niste mancare de caini. Eu sambata viitoare am ultimul vaccin happy.

| Luuuv a răspuns:

Si Schanauzerul meu Pitic, are 3 luni si ieri a avut ultimul vaccin. L`am scos chiar dupa 3 ore dupa ce a avut loc vaccinul. Nu i se v-a intampla nimica. Veterinarul a zis ca dupa doua saptamani de la ultimul vaccin, pot sa incep sa il tin si toata ziua afara. La faza cu mancarea, eu ii dau numai mancarea lui, niste morcov, pilaf cu carne, si mar. In rest, nu ii dau alt ceva. Nu ai de unde sa stii ce mai poate pati. Sper ca te-am ajutat.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Doamne ii faci vacciunul si nu pateste nimic rolling on the floor Poti sa-i faci baie in apa rece rolling on the floor. Tu esti speriata rau sa nu-ti moara javra laughing
Baftawinking

| cineva_9078 a răspuns:

Da, poti sa-l scoti fara frica. iar cu mancarea. daca nu a facut pana acum indigestie inseamna ca poti sa-i dai in continuare.