| wally_4993 a întrebat:

am si eu un perus pe nume cocuta si nu stiu ce are ca de la un timp nu mai poate sa zboara...

5 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar, e posibil sa fie o anemie

| A98 a răspuns:

Ori ii trebuie un partener si isi smulge penele aripilor(asa facea a meu) ori ii cad penele de la aripi pentru ca e primavara(cel mai probabil) sau in cel mai rau caz e bolnv.

| Ramina a răspuns:

Poate are vreo problema cu aripile. :[ Uita`te la ele poate observi rani sau ceva de genu'!
Dar cel mai bine ar fi sa il duci sa un veterinar sa afla cauza exacta. si cum poti sa-l tratezi.

| Iiiiioana a răspuns:

Probabil ca a patit ceva... poate fii din cauza stresului, cu toata galagia de afara...sau poate ca nu i-am mai dat demult drumul si atunci a "uitat" cum e sa zbori. mergi pana la un veterinar din apropiere pentru orice eventualitate si daca e ceva iti va da niste vitamine sub forma de picaturi, sau suplimente alimentare pentru perusi.
succes cu ea! :*

| lumynytza_8919 a răspuns:

Poate s-a lovit la aripa (verifica-l) sau poate i-au cazut pene importante. Ambele situatii i s-au intamplat perusului meu,