| anonim_4396 a întrebat:

Am un acvariu cu pesti de 12 litri. Unul dintre pesti a muritm (nu stiu de ce) si dupa cateva zile a mai murit unul. Ce se intampla? Funda + vot

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Dezinfecteaza si clateste bine cu clor acvariul, ai grija sa pui si un pic dezinfectant in apa, doar 3 stropuri. Mai pune si un peste alaturi de el, poate a murit de foame sau de singuratate. Oricum trebuie sa stai mult de el si sa ii pui sa manance in fiecare zi, dar nu ii pune nici 10 tonehee hee. Mai bine decat sa faci tu vreo prostie du acvariul la un veterinar si spune-i sa se uite putin la el si sa iti raspunda la intrebare. Funda?

4 răspunsuri:
| kaz3 a răspuns:

1.nu i-ai dat de mancare
2. ceva e neinregula cu mancarea
3.acel filtru pentru apa poate fi defect
4.apa calcaroasalaughing
Funda

| TheoP a răspuns:

Poate sa fie apa sau cand ai spalat acvariul nu l-ai clatit bine (pesti mei din aceasta cauza au murit)

| Diarobertaaaa a răspuns:

In timpul noptii sau si ziua ei se mai bat asa m-i so intamplat si mie si nu stiam de ce pana nu i-am vazut, sau no poate si de la mancare :*

| karmenţelină a răspuns:

Depinde si ce rasa. daca sunt Betta, sa stii ca au o viata f. scurta. Daca au alta rasa, probabil;
-E o boala mica de pesti[nu se ia la oameni.]
-Daca ai pietre, apa probabil are calcar;
-Doza neregulata de mancare[prea multa; prea putina]
-Fiecare peste are propria mancare;
-Probleme la. iesire din ou?
-A sarit vreodata din acvariu?!
fundita? smug