| Spurtzizc a întrebat:

Salut.
Am un acvariu de 54litrii. Am pesti guppy, dalmatiner molly, neon tetra si 2 pesti curatatori. Problema e ca pesti guppy nu se inteleg cu cei dalmatiner. Se musca si se inping unul in altul.
Ce sa le fac sa nu se mai bata?

4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Lasa-i in pace, sunt compatibili, nu au cum sa se omoare reciproc, este imposibil. Daca te referi la platy sau molly dalmatian.

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Singurul lucru pe care il poti face e sa ii separi, daca nu vrei sa se manance si sa se omoare intre ei pana la urma. Pe viitor iti sugerez sa alegi doar specii de pesti care se agreeaza reciproc.

| icmitea a răspuns:

Pune-i pe uni in alt acvariu pune-i pe grupe impartei in mod egal in 2 acvarii sau pune o clapa la mijloc

| Canter_Mihai_2000 a răspuns:

Sa faci supa din dinsii