| danasept a întrebat:

am un acvariu mic (20l)si am pus in el 5 molly si 2 platy; intrebarile mele sunt:mancarea e comuna sau le trebuie diferita? fiind din aceeasi fam nu e posibil sa manance si acelasi fel de mancare? dat fiind ca e asa de mic as mai putea sa bag niste pesti inauntru, stiu eu mai 2 platy? multumesc

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Nu le trebuie mancare diferita, si nu mai pune alti pesti inauntru, pentru ca si asa au prea putin spatiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru molly ai nevoie de minim 80L!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca moli sa nul manance pe platy, am auzit ca sunt fff agresivi