| denisa20 a întrebat:

Am un bichon de 10 luni care a invatat sa faca afara dar eu ii mai tin un pad in casa pe care mai face, dar mai are cateva coltisoare prin casa pe unde face.Cum sa. l dezvat de acest obicei? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

E deja mare pentru a mai face in casa.
Trebuia sa renunti demult la pad`urile din casa.
Asa nu ai facut decat sa-i lasi impresia ca, in caz ca-l scapa face acolo, nu trebuie sa se abtina sa astepte sa iasa afara.

Pur si simplu ia-i covorasele. Spala bine pe jos in toata casa cu o solutie speciala pentru indepartarea mirosului de pipi de animale. Se gaseste pe la pet-shop`uri.
Apoi... daca cumva se scapa pe jos prin casa, cearta`l, stropeste-l cu apa, fara sa vada ca de la tine vine apa, fa un zgomot puternic cu o oala ceva.
Fa in asa fel incat, sa asocieze pipi facut in casa, cu ceva incomod!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceartel batel dreseazal sa zgarie usa cand face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mutate la curte