| Aliiiiiina12345678 a întrebat:

Buna,am un Bichon Maltez de 8 luni (mascul).
Astăzi acesta a urinat in casa de 2 ori ff mult, el fiind obișnuit sa se ceara afara, m-am speriat gândindu-mă ca poate fi o afecțiune a rinichilor dar un alt stăpân a spus ca este din cauza perioadei de călduri.
1.la masculi exista acea perioada?
2.cu ce ma puteți sfătui in legătura cu excesul de urina?

Răspuns Câştigător
| bmerry a răspuns:

La masculi nu exista perioada de,, călduri" asa cum exista la femele. Ei se activează atunci când simt femele in călduri.
Mi se pare ciudat totuși ceea ce a făcut, cu atat mai mult cu cât a fost învățat sa se ceara afara. V-as sfătui sa luați legătura cu un veterinar in cazul in care se mai întâmpla.