| Tiggrounex000Tpu a întrebat:

Hi! Vreau să îmi iau un bichon maltez, mascul. Este o problemă cu urinarea (fiind mascul)? Menţionez că o să îl ţin în casă şi îmi este frică să nu facă pe pereţi sau ceva...
Alte probleme ar fi la un mascul?

Răspuns Câştigător
| Pufafa a răspuns:

Eu am un bichon maltez de 6 ani, tot mascul. La inceput isi va face nevoile in casa pana se obisnuieste cu iesitul afara, e foarte normal. Pe pereti nu urineaza, sigur, catelul meu nu a urinat niciodata pe pereti. Doar pe covor. Catelul trebuie obisnuit de mic cu iesitul afara. Eu l-am luat cand avea 2 luni si pe la 5 luni s-a invatat sa-si faca nevoile afara si nu in casa. De atunci, niciodata nu am avut probleme cu urinatul catelului in casa. Depinde si varsta catelusului. In caz ca il iei si isi face nevoile in casa, nu il certa! Nu trebuie certat pentru ca isi va da seama singur ca a gresit. Sper ca te-am ajutat.