| denisa20 a întrebat:

Am un bichon si vreau sa stiu ce marime trebuie sa ii iau la haine si la botosei de pe site-ul
http://www.petshopgallery.com/products.php?id=1&ids=17
?

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Eu cred ca ii trebuie marimea M sau 25. Marimea S sau 20 este pentru chihuahua si yorkshire.
Si poti sa suni si sa intrebi daca iti schimba produsele cumparate daca sunt prea mari sau prea mici. Nu strica sa intrebi, lumea e a celor indrazneti.winking

6 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ca sa-i cumperi haina trebuie sa-l masori.Ar trebui sa scrie undeva cum se masoara catelul si in functie de asta ce marime ii corespunde.Noi am cumparat din magazin si am probat hainuta pe catel. Daca nu-l masori si sa stii masura exacta s-ar putea sa nu-i vina.Succes!

| MisSToXiC a răspuns:

S asta e marimea bichonului, yorkiului, shih-tzului... daca te rog ceva ma ajuti si pe mine sa-mi gasesc un pui de shih-tzu femela, culoarea alb cu maro. daca stii pe cineva ca are la 400 ron-100 euro te rog contacteazama la adresa de mess denisa_sympy

| Marutza a răspuns:

Eu cred ca mai bine nu i-ai cumpara asa ceva. Poate ca tie iti place, dar lui ce i-ar putea placea in asta? Ca sta sugrumat? Nu trebuie sa te gandesti doar la tine, si doar la frumusetea lui. Plus ca e frumos pentru tine, dar nu cred ca el se vede asa frumos imbraca. Bichonii sunt frumosi oricum, si fara haine. Dumnezeu a lasat animalele deja imbracate-cu blanita! Acum este alegerea ta ce vrei sa faci. Poti sa il imbraci si sa-i faci ce vrei tu, dar el nu o sa fie mai fericit, dimpotriva! Sper ca o sa te razgandesti! happy

| Marutza a răspuns:

Poate cand ploua, dar botoseii nu cred. big grin

| denisa20 explică:

@Marutza in timpul iernii cand e frig sau cand ploua cred ca ii va placea hainita mai mult ca orice.

| Sagetzik a răspuns:

Buna. Daca inca nu ai rezolvat problema cu hainutele si marimile: trebuie sa masori catelul de la gat pana la codita si eventual si in circumferinta pieptului. Acum am vazut ca au pus pe site dimensiunile pentru toate marimile. Si pentru cipici iti trebuie M.