| Bosca_Robert_1999 a întrebat:

Am un caine de 6 saptamani si tot isi face nevoile prin casa si pe covoare.
I-am cumparat si covorase speciale dar nimic si nici daca il duc afara nu isi face treburile acolo si daca ploua se imbolnaveste.
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Nu te ingrijora. Este perfect normal, fiindca un caine invata abia dupa 3 luni sa ceara afara ( si asta daca ai noroc). In plus, pana la 3 luni el nu este complet vaccinat; practic pufosul tau nu are voie sa iasa, mai ales sa ia contact cu alte animale.

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Păi tu crezi că pe vremea când aveai vreo 6 luni făceai pipi în WC din picioare?!?
La fel și cu cățelușul - are nevoie de timp să se învețe să nu mai facă prin casă.
Îl lauzi când face pe covorașe, îl cerți (nu tare, dar să vadă că ești nemulțumit de el) când face unde apucă.
Mai ales după ce îi dai mâncare, îl pui pe covoraș. Sau îl duci afară. Încet, încet se învață.

1 răspuns: