| Biancaaa6729 a întrebat:

Am un caine de 8 saptamani si se trezeste in fiecare dimineata la ora 6 si plange pana ma trezesc. Cum as putea sa il fac sa se trezeasca macar la 7 cand ma trezesc si eu?puppy dog eyes Dau FUNDA :*

8 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Asa patisem si eu cu catelusul meu dar el ma trezea in fiecare ora ca sa-i dau sa manancesad dar apoi m-am gandit si m-am jucat cu el foarte mult cand era ora lui de culcare ma jucam o ora cu el pana obosea foarte tare dupa care il puneam la culcare si dormea bustean pana la 7-8 dimineata doarmeam si eu linistita happy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Este inca mititel si simte nevoia de afectiunehappy. Daca il ai de putin timp, atunci plange pentru ca se trezeste si se gaseste in alt mediu fata de cel care e el obisnuit. Cu timpul si va invata. Eu nu am inteles prima propozitie
Cainele are varsta de 8 saptamani sau tu il ai de 8 saptamani?
Oricum, trebuie sa ai rabadre cu el!
O zi buna si succes!

| selfie a răspuns:

Cred ca la 6 il scapa nevoile big grin Daca nu pune-l sa doarma cu o ora mai tarziu, dar pentru asta este nevoie sa dormi si tu cu o ora mai tarziu.

| daniel_8163 a răspuns:

Somnifere?

| HelpMePlease343 a răspuns:

Uite daca e asa de mic cainele trebuie sa il lasi sa se acomodeasca si dupa aia nu mai are nici o treaba; deci ce tebuie sa faci tu pare simplu :sa astepti

| Biancaaa6729 explică:

Cainele are 8 saptamani iar eu il am de 2happy

| Raluka_4832 a răspuns:

Ai rabdare cu el. e de abia un catelus. cu vremea se va"matriza", da ai grija e timpul sa incepi sa il dresezi. invata cel mai bine acum. daca vrei cauta pe internet site-uri despre dresat caini.

| sebytigre a răspuns:

Bietul sufletel, eu zic sa il lasi sa doarma in pat linga tine pina va creste acum el are nevoie de afectiune de aceea plinge