| lexu23 a întrebat:

In fiecare dimineata ma trezesc cu o durere la degetele mainilor. Ce as putea face? De dimineata pana cand ma culc dispare cat de cat, dar reapare a doua zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Dacă nu ai suferit un traumatism (căzătură pe mana), fie dormi pe mana fără sa realizezi asta, fie e reumatism, si ar trebui sa faci o vizita la medicul de familie.
Ar mai fi și alte variante, dar sunt prea rare ca să îmi permit sa amintesc măcar de ele.

| Teo29 a răspuns:

Depinde de job-ul care il ai sau ce faci zilnic cu mainile.Analizeaza singur cauzele si ia masuri, eventual consulta un medic reumatolog competent.