| Dariaaerika a întrebat:

Buna!
Am un caine in varsta de 4 luni, golden retriever, care ma musca destul de rau. Uneori din joaca, dar in ultimul timp e mai agresiv.
Ce as putea face ca sa il dezvat?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa il plimbi mai mult, daca nici asa nu merge mergi la veterinar si ntreaba-l pe acesta ca iti va da si tratament.

| Felys a răspuns:

Singurul mod in care eu am dezvatat catelusa mea sa ma muste a fost sa o las sa se joace cu alta asemenatoare ca talie si prin jocul lor au vazut ca muscaturile dor si s-au prins ca nu trebuie sa mai muste omul, deci ii trebuie socializare cu alti caini pentru ca el nu stie ca iti face rau

| kar1GaNNN a răspuns:

Sa ii dai peste cap cand te mușcă, altfel vede ca ti-e frica de el si asa va continua până e batran.