| HellGirl0 a întrebat:

As dori sa imi iau un golden retriever, insa nu ma grabesc. As dori sa stiu cateva lucruri.
1. Am o curte destul de mare, insa nu il pot lasa sa alerge prin toata curtea mereu. Adica, ii voi mai da drumul si il voi scoate la plimbare, dar nu-l pot lasa mereu de capul lui prin curte. Cam de cat spatiu ar avea nevoie?
2. Vreau sa-l iau pui... Cam in cat timp creste?
3. Mananca foarte mult? Adica am mai avut un caine de marimea lui si m-am descurcat, dar nu era aceeasi rasa...
4. Mai am un catel, care ar fi cam jumatate dintr-un golden retriever mare... Dar este pasnic, adica nu cred ca l-ar musca, mai ales ca e fricos; o3 Credeti ca s-ar intelege bine?
Multumesc! Fundita!

1 răspuns:
| sergiu151 a răspuns:

Nu are nevoie chiar de mult spatiu intr-un an ii la marimea maxima nu mananca prea mult dar daca vrei sa ii arate blana bine trebuie sa ii dai cel putin o data pe zi pedigri si se intelege depinde cum il cresti