| AngelOfDeath_8204 a întrebat:

Buna,am un catel de 4 ani si ieri am adus un motanel in varsta de 3 luni iar pisica este agresiva cu el insa catelul nu..cum ii fac sa se inteleaga?

1 răspuns:
| bezeluta05 a răspuns:

Buna! Pai mai intai lasa-i putin (si 5 minute sunt de ajuns) intr-o camera, doar ei doi. Vezi dupa aceea daca se mai,, bat,,. Daca in continuare nu s-au imprietenit joaca-te cu ei un pic(cu amandoi in acelasi timp) pentru ca pisica sa vada ca acel caine este prietenos etc. Poti incerca sa,, domesticesti,, motanul adica sa il faci sa fie mai cuminte. Si daca nici acum nu se inteleg...nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi atat de tare, se vor adapta ei cu timpul. Pisica probabil este speriata de noua ei companie. Sper ca te-am ajutat! Succes!