| Addrriiaannaaaa a întrebat:

am adus o pisica ieri, problema e ca...nu mananca carne.
Ea are varsta de 9 luni, in 9 luni numai si numai boabe a mancat saraca. Celelalte ale mele mananca carne, nu le plac boabele.
Voi cum ati determinat pisicile voastre sa manance carne?
E urgent.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La ce te referi prin carne? la carne carne fiartă de tine? dacă se învață cu mâncare din asta procesată tip boabe uscate și pliculețe o să ajungă foarte greu să mai mănânce carne, totu e din cum e învățată.

| Vikaa a răspuns (pentru Adry05):

Eu si Kushh suntem prieteni,el mi-a aratat poze si video cu pisicuta, el ii da crud, a inceput sa manance crud, a tinut-o o zi infometata, dar s-a dat pe brazda buna.

| RAY a răspuns:

Pisica este determinata genetic sa consume carne, dar asa ai invatat-o asa s-a adaptat, ca si omul ea se va readapta daca nu are de ales, i dai doar carne si nu va avea de ales, nu va alege carnea daca are boabe pentru ca nu s-a adaptat astfel, nici tu nu ai alege o mancare straina tie vs ceea ce esti tu adaptata

| OlaFirfirikCutezatorul a răspuns:

Dandu le legume