| macovei1roxana a întrebat:

Am un cățel de 4 luni și o săptămână, de vreo 5 ore este foarte apatic, foarte molesit, fără pofta de mâncare și de joaca. Nu se ridica de pe covorașul lui nici când o vede pe prietena lui... Nu știu ce sa fac! Are doar primul vaccin din schema făcut și a ieșit doar de 2 ori la plimbare! Are zgarda anti-purici și celalalt câine din curte (Labrador, care se simte bine) a luat pastilă pentru purici. De o săptămână pe la poarta sta un câine. Mi-e frica sa nu fi luat cumva vreun virus

Știți ceva despre aceasta stare?

1 răspuns:
| Ionuț1991Andrei a răspuns:

Daca la-ti adus abia acum acasa,e normal! E puțin speriat. Ii este frica de ceva! La mine la fel facea! Daca nu reuseste sa se lipeasca de dumneavoastra sau sa se faca bine, încercați sa ii luati recompense, ceva bobite cu vitamine! Încercați sa il alintati ca sa simtă ca il iubiti, dar sa nu il alintati in continuu! El o sa fie cuminte doar cand il alintati! Sa nu il bateti in caz de va musca sau ceva, e ca la copii! El o sa țină minte daca il bateti si o sa se razbune!